Informace o mně

    Jmenuji se Mirka Kubíková. V oblasti fitness a výživy se pohybuji od roku 2008, kdy jsem nastoupila do posilovny Factory fitness. Následující rok jsem absolvovala akreditovaný kurz Fitness trenéra (fitnet.eu).

    Sestavuji cvičební plány a mé tréninky odpovídají požadavkům klienta, přece jen má každý jiné možnosti, fyzickou kondici, cíl a čas, který může cvičení věnovat. Trénuji jak na klasických strojích, tak s pomocí RIP:60, bosu, kettlebell, gumy... Ve výživě však spočívá úspěch více, než ve cvičení. Sportovním aktivitám věnujeme pár hodin týdně, ale stravujeme se několikrát denně. Po studiu biologie a výchovy ke zdraví na Pedagogické fakultě MU v Brně následoval další akreditovaný kurz Poradce pro výživu (Welko), kde jsem si poznatky o výživě rozšířila. Správný pravidelný pohyb a rozumná strava je základem dobrého zdravotního stavu a fyzické kondice.

    Stejně důležitou roli hraje regenerace a relaxace. Mimo spánek si odpočneme například v sauně, doma s knihou, při lehké vycházce a nebo také při masáži. Pokud máme svaly přetížené, zkrácené nebo naopak ochablé z práce na počítači, hodin strávených za volantem, špatného držení těla, jednostranným pohybem, nedostatečným protahováním před a po sportovní aktivitě apod. masáž rozvolní svalové zatuhliny, nabudí ochablé svaly, urychlí látkovou výměnu, rozproudí lymfu (uspíší tím regeneraci) a působí pozitivně i po psychické stránce.

    Na začátku roku 2014 jsem absolvovala akreditovaný masérský kurz (Dexter academy) a později rozšiřující kurzy: antistresová masáž, Bali masáž, Havajská m. a další. Touha po dalším sebevzdělání mě dovedla na kurz Zdravotního maséra, akreditovaného ministerstvem zdravotnictví, který jsem absolvovala v polovině roku 2015.